Drobečková navigace

Úvod > Poradna > Značení dle normy ČSN 73 0810

Značení dle normy ČSN 73 0810Dotaz:

Jak se značí požární odolnost?

Výrobce oken uvádí označení EI 30DP1, jaký je význam písmene P v tomto označení (EI 30 -zamezuje šíření požáru po dobu 30 minut, D1 - (materiál rámu) není hořlavý anebo jen z části, ale hořlavý materiál je zcela obklopen nehořlavým), ale co znamená to P?

Ing. S.P.

 

Odpověď:

Vážený pane inženýre,

výrobek, který má označení EI 30 DP1 je nejspíše vyroben po 1. dubnu 2009. K tomuto datu totiž došlo ke změně ČSN 73 0810 "Požární bezpečnost staveb - Společná ustanovení". Tato norma uvádí, že "Hodnocení konstrukčních částí (dílců a prvků) uvedené v normách řady ČSN 73 08.. dosud s označením (D1, D2, D3) se nahrazuje jejich třídění na druhy DP1, DP2, DP3 v závislosti na teple uvolňovaném z těchto částí při požáru, vlivu na stabilitu a únosnost konstrukčních částí." Zjednodušeně jde tedy říci, že D1 znamená to samé jako DP1. Pro bližší informace k problematice třídění konstrukčních částí Vám doporučuji nastudovat výše uvedenou normu.

S pozdravem

tým PHP - SERVIS, s.r.o.

 


Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.